TNPW12061K07BXTA
Mfr.Part #
TNPW12061K07BXTA
Description
RES 1.07K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
1.07kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
TNPW12061K07BXTA
Vishay / Dale TNPW12061K07BXTA
TNPW Series, Thin Film, 1.07kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C