TNPW12061K07BEEN
Mfr.Part #
TNPW12061K07BEEN
Description
RES 1.07K OHM 0.1% 1/4W 1206
Stock
388
In Stock :
388
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
3216
Termination :
SMD/SMT
Published :
2007
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
660.4μm
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Weight :
16.187578mg
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
1.07kOhms
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
200V
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6mm
Datasheets
TNPW12061K07BEEN
Vishay / Dale TNPW12061K07BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.07kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C