TNPW12061K07BEEA
Mfr.Part #
TNPW12061K07BEEA
Description
RES 1.07K OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Tin
Height :
660.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Series :
TNPW e3
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
1.07kOhms
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Case Code (Imperial) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW12061K07BEEA
Vishay / Dale TNPW12061K07BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.07kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C