TNPW12061K05FEEA
Mfr.Part #
TNPW12061K05FEEA
Description
RES 1.05K OHM 1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
250mW
Resistance :
1.05kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW12061K05FEEA
Vishay / Dale TNPW12061K05FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.05kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C