TNPW12061K04BETY
Mfr.Part #
TNPW12061K04BETY
Description
RES 1.04K OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.04kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW12061K04BETY
Vishay / Dale TNPW12061K04BETY
TNPW Series, Thin Film, 1.04kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C