TNPW12061K04BEEA
Mfr.Part #
TNPW12061K04BEEA
Description
RES 1.04K OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
1.04kOhms
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
TNPW12061K04BEEA
Vishay / Dale TNPW12061K04BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.04kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C