TNPW12061K02BETY
Mfr.Part #
TNPW12061K02BETY
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Failure Rate :
Resistance :
1.02 kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
RoHS :
Details
TE Connectivity
Subcategory :
Wire and Cable Management
Features :
Product Category :
Wire Labels and Markers
Brand :
TE Connectivity / Raychem
Thin Film
Product Type :
Wire Labels and Markers
Datasheets
TNPW12061K02BETY
Vishay / Dale TNPW12061K02BETY
TNPW Series, Thin Film, 1.02 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C