TNPW12061K02BEEA
Mfr.Part #
TNPW12061K02BEEA
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206
No
Case Code (Imperial) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Published :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
1.6mm
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
660.4μm
Resistance :
1.02kOhms
Supplier Device Package :
Weight :
16.187578mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2004mm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW12061K02BEEA
Vishay / Dale TNPW12061K02BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C