TNPW12061K02BECN
Mfr.Part #
TNPW12061K02BECN
Description
RES 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
1.02kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW12061K02BECN
Vishay / Dale TNPW12061K02BECN
TNPW Series, Thin Film, 1.02kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C