TNPW120619R6BETA
Mfr.Part #
TNPW120619R6BETA
Description
RES 19.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
19.6Ohms
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
660.4μm
Published :
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
49 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Datasheets
TNPW120619R6BETA
Vishay / Dale TNPW120619R6BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.6Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C