TNPW120619R1BETA
Mfr.Part #
TNPW120619R1BETA
Description
RES 19.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
660.4μm
Max Power Dissipation :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
19.1Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Datasheets
TNPW120619R1BETA
Vishay / Dale TNPW120619R1BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.1Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C