TNPW120619K8BETA
Mfr.Part #
TNPW120619K8BETA
Description
RES 19.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
19.8kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Datasheets
TNPW120619K8BETA
Vishay / Dale TNPW120619K8BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C