TNPW120619K8BEEN
Mfr.Part #
TNPW120619K8BEEN
Description
RES 19.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
19.8kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW120619K8BEEN
Vishay / Dale TNPW120619K8BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C