TNPW120619K8BEEA
Mfr.Part #
TNPW120619K8BEEA
Description
RES 19.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Length :
3.2004mm
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Resistance :
19.8kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW120619K8BEEA
Vishay / Dale TNPW120619K8BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C