TNPW120619K6BETY
Mfr.Part #
TNPW120619K6BETY
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
14 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
19.6kOhms
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW
Height :
550μm
Width :
1.6mm
Datasheets
TNPW120619K6BETY
Vishay / Dale TNPW120619K6BETY
TNPW Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C