TNPW120619K6BETA
Mfr.Part #
TNPW120619K6BETA
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Metric) :
Height :
660.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Series :
TNPW
Width :
1.6002mm
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Resistance :
19.6kOhms
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW120619K6BETA
Vishay / Dale TNPW120619K6BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C