TNPW120619K6BEEN
Mfr.Part #
TNPW120619K6BEEN
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Stock
373
In Stock :
373
Resistance :
19.6kOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
3216
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Width :
1.6mm
Contact Plating :
Tin
Termination :
SMD/SMT
Height :
660.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
TNPW120619K6BEEN
Vishay / Dale TNPW120619K6BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C