TNPW120619K6BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW120619K6BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
19.6kOhms
Height :
660.4μm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power Rating :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW120619K6BEEA
Vishay / Dale TNPW120619K6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C