TNPW120619K3BETA
Mfr.Part #
TNPW120619K3BETA
Description
RES 19.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
19.3kOhms
Power Rating :
250mW
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW120619K3BETA
Vishay / Dale TNPW120619K3BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C