TNPW120619K1BETA
Mfr.Part #
TNPW120619K1BETA
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
TNPW
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
660.4μm
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
19.1kOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW120619K1BETA
Vishay / Dale TNPW120619K1BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C