TNPW120619K1BEEN
Mfr.Part #
TNPW120619K1BEEN
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Resistance :
19.1kOhms
2
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
100V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
660.4μm
Supplier Device Package :
Weight :
16.187578mg
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW120619K1BEEN
Vishay / Dale TNPW120619K1BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C