TNPW120619K1BEEA
Mfr.Part #
TNPW120619K1BEEA
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
19.1kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
200V
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Width :
1.6mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Contact Plating :
Tin
Height :
660.4μm
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
Datasheets
TNPW120619K1BEEA
Vishay / Dale TNPW120619K1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C