TNPW1206198RDETA
Mfr.Part #
TNPW1206198RDETA
Description
RES 198 OHM 0.5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
198Ohms
Series :
TNPW
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW1206198RDETA
Vishay / Dale TNPW1206198RDETA
TNPW Series, Thin Film, 198Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C