TNPW1206196RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206196RBETA
Description
RES 196 OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Other Names :
TNPW1206 196R 0.1% T9 RT1
Supplier Device Package :
Brand :
Amphenol Positronic
Series :
TNPW
Positronic
Subcategory :
D-Sub Connectors
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
2
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Resistance :
196 Ohms
Features :
Military
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
TNPW1206196RBETA
Vishay / Dale TNPW1206196RBETA
TNPW Series, Thin Film, 196 Ohms, 0.25W, 1/4W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C