TNPW1206196RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206196RBEEA
Description
RES 196 OHM 0.1% 1/4W 1206
14 Weeks
Width :
1.6002mm
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
200V
Weight :
16.187578mg
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
660.4μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
196Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Datasheets
TNPW1206196RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206196RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 196Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C