TNPW1206196KBETA
Mfr.Part #
TNPW1206196KBETA
Description
RES 196K OHM 0.1% 1/4W 1206
2
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
196kOhms
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
1.6002mm
Length :
3.2004mm
Published :
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
660.4μm
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW1206196KBETA
Vishay / Dale TNPW1206196KBETA
TNPW Series, Thin Film, 196kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C