TNPW1206191RBETA
Mfr.Part #
TNPW1206191RBETA
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
1.6002mm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Length :
3.2004mm
Resistance :
191Ohms
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW1206191RBETA
Vishay / Dale TNPW1206191RBETA
TNPW Series, Thin Film, 191Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C