TNPW1206191RBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206191RBEEA
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
191Ohms
2
Height :
660.4μm
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
200V
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
16.187578mg
Published :
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW1206191RBEEA
Vishay / Dale TNPW1206191RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 191Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C