TNPW1206191RBECN
Mfr.Part #
TNPW1206191RBECN
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
191Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
TNPW1206191RBECN
Vishay / Dale TNPW1206191RBECN
TNPW Series, Thin Film, 191Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C