TNPW1206191KFEEA
Mfr.Part #
TNPW1206191KFEEA
Description
RES 191K OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
191kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW1206191KFEEA
Vishay / Dale TNPW1206191KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 191kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C