TNPW1206191KBETA
Mfr.Part #
TNPW1206191KBETA
Description
RES 191K OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Published :
Length :
3.2004mm
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Military
Resistance :
191kOhms
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Height :
660.4μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TNPW1206191KBETA
Vishay / Dale TNPW1206191KBETA
TNPW Series, Thin Film, 191kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C