TNPW1206191KBEEN
Mfr.Part #
TNPW1206191KBEEN
Description
RES 191K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Brand :
Amphenol Positronic
Other Names :
TNPW1206 191K 0.1% T9 E52 E3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Failure Rate :
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Resistance :
191 kOhms
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Positronic
Power (Watts) :
0.4W, 2/5W
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW1206191KBEEN
Vishay / Dale TNPW1206191KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 191 kOhms, 0.4W, 2/5W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C