TNPW1206191KBEEA
Mfr.Part #
TNPW1206191KBEEA
Description
RES 191K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
191kOhms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Composition :
Thin Film
Width :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Length :
3.2004mm
Height :
660.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Datasheets
TNPW1206191KBEEA
Vishay / Dale TNPW1206191KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 191kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C