TNPW120618R7BETA
Mfr.Part #
TNPW120618R7BETA
Description
RES 18.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
660.4μm
Supplier Device Package :
Width :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
18.7Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW120618R7BETA
Vishay / Dale TNPW120618R7BETA
TNPW Series, Thin Film, 18.7Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C