TNPW120618R7BEEA
Mfr.Part #
TNPW120618R7BEEA
Description
RES 18.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
18.7Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
660.4μm
Composition :
Thin Film
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW120618R7BEEA
Vishay / Dale TNPW120618R7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.7Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C