TNPW120618R2BETA
Mfr.Part #
TNPW120618R2BETA
Description
RES 18.2 OHM 0.1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Resistance :
18.2Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Datasheets
TNPW120618R2BETA
Vishay / Dale TNPW120618R2BETA
TNPW Series, Thin Film, 18.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C