TNPW120618R2BEEN
Mfr.Part #
TNPW120618R2BEEN
Description
RES 18.2 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Height :
660.4μm
Width :
1.6002mm
Resistance :
18.2Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Datasheets
TNPW120618R2BEEN
Vishay / Dale TNPW120618R2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C