TNPW120618R0BEEN
Mfr.Part #
TNPW120618R0BEEN
Description
RES 18 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
18Ohms
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
3.2004mm
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
660.4μm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW120618R0BEEN
Vishay / Dale TNPW120618R0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 18Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C