TNPW120618K9BETA
Mfr.Part #
TNPW120618K9BETA
Description
RES 18.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
18.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
TNPW
Feature :
Military
Datasheets
TNPW120618K9BETA
Vishay / Dale TNPW120618K9BETA
TNPW Series, Thin Film, 18.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C