TNPW120618K9BEEN
Mfr.Part #
TNPW120618K9BEEN
Description
RES 18.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Tin
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
1206 (3216 Metric)
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Width :
1.6mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
550μm
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
18.9kOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW120618K9BEEN
Vishay / Dale TNPW120618K9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C