TNPW120618K7DETA
Mfr.Part #
TNPW120618K7DETA
Description
RES 18.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
18.7kOhms
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW120618K7DETA
Vishay / Dale TNPW120618K7DETA
TNPW Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C