TNPW120618K7BETY
Mfr.Part #
TNPW120618K7BETY
Description
RES 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Series :
TNPW
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
3.2mm
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Case Code (Metric) :
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
18.7kOhms
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Height :
610μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW120618K7BETY
Vishay / Dale TNPW120618K7BETY
TNPW Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C