TNPW120618K7BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW120618K7BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Height :
660.4μm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.1%
Length :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Feature :
Military
Depth :
1.6mm
Resistance :
18.7kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW120618K7BETA
Vishay / Dale TNPW120618K7BETA
TNPW Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C