TNPW120618K7BECN
Mfr.Part #
TNPW120618K7BECN
Description
RES 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
18.7kOhms
Datasheets
TNPW120618K7BECN
Vishay / Dale TNPW120618K7BECN
TNPW Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C