TNPW120618K4BETA
Mfr.Part #
TNPW120618K4BETA
Description
RES 18.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
18.4kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Military
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW120618K4BETA
Vishay / Dale TNPW120618K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 18.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C