TNPW120618K4BEEN
Mfr.Part #
TNPW120618K4BEEN
Description
RES 18.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Width :
1.6mm
Height :
550μm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
18.4kOhms
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
TNPW120618K4BEEN
Vishay / Dale TNPW120618K4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C