TNPW120618K4BEEA
Mfr.Part #
TNPW120618K4BEEA
Description
RES 18.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Height :
660.4μm
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
18.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TNPW120618K4BEEA
Vishay / Dale TNPW120618K4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.4kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C