TNPW120618K2FHTA
Mfr.Part #
TNPW120618K2FHTA
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/4W 1206
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Resistance :
18.2kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Datasheets
TNPW120618K2FHTA
Vishay / Dale TNPW120618K2FHTA
TNPW Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C