TNPW120618K2DHTA
Mfr.Part #
TNPW120618K2DHTA
Description
RES 18.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Military
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
18.2kOhms
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW120618K2DHTA
Vishay / Dale TNPW120618K2DHTA
TNPW Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C