TNPW120618K2BHEA
Mfr.Part #
TNPW120618K2BHEA
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
18.2kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW120618K2BHEA
Vishay / Dale TNPW120618K2BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C